Wybielanie zębów w domu

Każdy z nas chyba marzy o pięknym uśmiechu i bielutkich zębach. Jednak, żeby mieć je, trzeba poświęcić trochę czasu na odpowiednią pielęgnację. Możemy wybielić zęby przy pomocy specjalnych zabiegów w gabinetach stomatologicznych, jednakże tego typu zabiegi bywają dość drogie, w związku z czym nie każdy może sobie na nie pozwolić. Wtedy można zdecydować się na wybielanie zębów w domu. W jaki sposób należy to zrobić.Przede wszystkim bardzo ważna jest tutaj codzienna…

Przede wszystkim bardzo ważna jest tutaj codzienna pielęgnacja. Konieczne jest mycie zębów zarówno rano jak i wieczorem. Dobrze też robić to po posiłkach. Jak myć zęby (instytut.pl). Najlepiej ruchem wymiatającym, a zatem od góry do dołu, a następnie od dołu do góry. Z pewnością nie wolno myć ich ruchami kolistymi. Decydując się na wybielanie swoich zębów w domu musimy przede wszystkim określić obecny kolor swoich zębów wedle wzornika bieli, który znajdziemy w większości preparatów służących do wybielania. Dzięki temu później łatwiej będzie nam ocenić efekty naszych działań.

Do wyboru mamy pasty wybielające, a także specjalne żele, paski czy całe systemy wybielające będące w postaci aplikatorów, które wypełnia się żelem lub też już są wypełnione żelem. Nakłada się je na nasze zęby i wtedy zaczynają one działać. Skonsultujmy się ze swoim dentystą, która z metod takiego domowego wybielania będzie właśnie dla nas najlepsza. Jeśli dotyczący nas problem jest poważniejszy, to ewentualnie skorzystajmy również ze specjalnego leczenia stomatologicznego.

Przed zabiegami wybielania konieczne jest wypełnienie wszelkich ubytków, albowiem tylko zęby zdrowe mogą być poddawane tego typu pielęgnacji. Zanim zaczniemy działać, warto też dokładnie oczyścić je, czyli usunąć płytkę nazębną oraz kamień w specjalistycznym gabinecie stomatologicznym, chociażby korzystając ze scalingu lub piaskowania. Dopiero tak przygotowane zęby mogą być wybielane przy pomocy preparatów.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kalendarz artykułów

Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930