Jak mieć świeży oddech?Problem nieświeżego oddechu nie jest wcale błahy, gdyż wywołuje zakłopotanie i może skomplikować życie towarzyskie. Dlatego trzeba odnaleźć przyczynę i spróbować ją wyleczyć, by mieć przyjemny, świeży oddech.


Jak mieć świeży oddech?

Foto: images.okazje.info.pl


Nieprzyjemny zapach z ust może towarzyszyć cały dzień lub tylko rano czy po spożyciu posiłku. Główną i najczęściej spotykaną przyczyną jest niestaranna higiena jamy ustnej. Co w efekcie grozi nagromadzeniem się bakterii i powstaniu próchnicy. Poza tym drugą najczęstszą przyczyną tego defektu są problemy laryngologiczne, czyli nieżyty nosa, gardła lub zapalenie zatok. By świeży oddech znów mógł towarzyszyć, należy przede wszystkim zacząć od wizyty u stomatologa i od starannego mycia zębów. Świeży oddech szybciej wróci również, gdy oprócz zębów będzie się też czyścić język. Polecane są również nici dentystyczne i różne płukanki do jamy ustnej, które działają bakteriobójczo. Ważne jest też by często popijać wodę mineralną, która wypłukuje bakterie i nawilża błony śluzowe. W ciągu dnia by mieć świeży oddech, dobrze jest mieć pod ręką odświeżające pastylki lub dropsy np. tic tac czy halls, które sprawdzą się dodatkowo w sytuacjach natychmiastowego odświeżenia zapachu z ust.

1 Odpowiedzi do “Jak mieć świeży oddech?”

  1. Specjalista
    2011-06-14

    Świeży oddech można mieć na różne sposoby. Należy myć często zęby. Używać gumy do życia miętowej lub Tic Taców. Zapewni to oddech na bardzo długo i dzięki temu będziemy czuć się komfortowo.


Dodaj komentarz